Występy taneczne

Występy taneczne przedszkolakówZajęcia taneczne dla dzieci w wieku 4-6 lat to przede wszystkim dobra zabawa. Jednym z wielu elementów programu zajęć są również występy taneczne.  Dwa razy w roku dzieci mają okazję zaprezentować trzy wybrane choreografie. To doskonała okazja do przełamywania nieśmiałości  oraz nabycia pewności siebie. Podczas przedstawienia dzieci uczą się kulturalnego zachowania na scenie, cierpliwości, a także panowania nad emocjami. Maluchy mają szanse pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi przed szerszą widownią, a po udanym występie napajać  się widokiem dumnych rodziców oraz niekończących się braw i pochwał. Jest to czas niezwykłej ekscytacji wśród dzieci, ponieważ mogą poczuć się jak prawdziwi artyści.
przygotowania do występu tanecznegoJednak nie zawsze występy  mogą  być udane... Pierwszy występ może być dla dziecka dużym stresem. Mimo udanych prób może się okazać,  że podczas występu pojawiła się trema i na pierwsze takty muzyki maluch zacznie płakać lub z wrażenia zapatrzy się na widownie i zapomni kroków. W takich sytuacjach pochwalmy dziecko za samo wyjście na scenę i pogratulujmy odwagi. Nie doklejajmy łatki nieśmiałego i nie ograniczajmy udziału w dalszych wystąpieniach. Spróbujmy powalczyć z tremą, dajmy szanse na przełamanie się. Postarajmy się przekonać dziecko, że występ to przede wszystkim zabawa. Dopingujmy i chwalmy podczas pokazywania kroków tamecznych w domu. Wspierajmy dziecko we wszystkim co robi, aby wyrobić w nim przekonanie, że rodzice będą z niego dumni gdy po prostu zobaczą go na scenie.
I oczywiście nigdy nie zmuszajmy do występów, jeśli mimo przekonujących argumentów dziecko nie chce uczestniczyć w przedstawieniu, uszanujmy jego decyzje. Najważniejsze jest, aby dziecko wystąpiło z własnej woli.
Jeśli przełamie się pierwszą nieśmiałość każdy kolejny występ będzie coraz lepszy i bardziej radosny.