Pytania i odpowiedzi

 • Jak ubrać dziecko na zajęcia? Czy potrzebny jest specjalny strój? 
  Nie ma specjalnych wymagań co do stroju. Dziecko, może być ubrane tak jak przyszło do przedszkola. Najlepiej gdy strój jest wygodny i nie krępuje ruchów.
   
 • Czy są jakieś ograniczenia wiekowe uczestników zajęć ?
  Program zajęć tanecznych skierowany jest do grupy wiekowej 4-6 lat lecz zdolności motoryczne dzieci w tym okresie kształtują się różne. Dzieci 3,5 letnie również mogą sobie dobrze radzić na zajęciach. Jednak w przypadku tej grupy wiekowej najlepszym rozwiązaniem będą zajęcia próbne, by przekonać się jak maluch odnajduję się w nowej grupie.
   
 • Czy dzieci z problemami zdrowotnymi mogą brać udział w zajęciach ?
  W takim przypadku o udziale dziecka w zajęciach powinien zadecydować lekarz. Jeśli lekarz wyrazi zgodę na takiego typu zajęcia, my również nie będziemy mieli przeciwwskazań.
   
 • Czy można dopisać dziecko na zajęcia w trakcie trwania roku szkolnego?
  Tak, dziecko można dopisać w każdym momencie trwania zajęć pod warunkiem, że w danej grupie będą wolne miejsca.
   
 • Moje dziecko opuściło zajęcia. Czy mogę zapłacić mniej? 
  Nie, płatność jest za zrealizowaną liczbę zajęć bez względu na obecność. 
   
 • Czy uczestnictwo w zajęciach można zawiesić?
  Tak, istnieje taka możliwość, jeżeli nieobecność będzie większa niż 3 tygodnie. Taką informację należy zgłosić mailowo na adres info@taniecdzieci.pl. Jeśli nie otrzymamy takiej informacji, płatności za zajęcia będą nadal naliczane wedle ustalonych stawek.
   
 • Czy można zrezygnować z zajęć?
  Tak, naszą umowę można rozwiązać z tygodniowym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego przesyłając na podany w umowie adres e-mail (info@taniecdzieci.pl) wiadomość o treści: Rezygnacja nr przedszkola imię i nazwisko dziecka.
   
 • Czy odwołane zajęcia będą odpracowywane?
  Zajęcia, które nie odbyły się w ustalonym terminie będą odrobione w inny dzień. O dokładnej dacie odrobienia zajęć będziemy informować. 
   
 • Przez kogo prowadzone są zajęcia?
  Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych tancerzy różnych stylów tanecznych. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają pedagogiczną wiedzę potrzebną do pracy z dziećmi. O naszych instruktorach możecie Państwo dowiedzieć się więcej w zakładce -> Instruktorzy.
   
 • Ile trwają pojedyncze zajęcia dla jednej grupy?
  Zajęcia trwają 30 min. 
   
 • Ile osób liczy grupa?
  Maksymalna liczba dzieci w jednej grupie to 15 osób.
   
 • Czy przeprowadzają Państwo zajęcia pokazowe?
  Tak,  zazwyczaj pierwsze zajęcia w roku przedszkolnym są otwarte dla wszystkich chętnych. Można po nich zrezygnować, a opłata nie będzie naliczona.
   
 • Jaki jest koszt zajęć ?
  Cena uzależniona jest od liczby grup w przedszkolu oraz częstotliwości zajęć. Średni koszt zajęć to 38 zł za miesiąc (4 spotkania po 30 min).
   
 • Czy jeśli moje dziecko uczęszczało na wasze zajęcia w zeszłym roku to czy w roku następnym tematy lekcji będą się powtarzać?
  Nie. Co roku w programie zajęć mamy nowe choreografie. Powtarzać mogą się zabawy taneczne, one nigdy się nie nudzą.  
   
 • Jakie są korzyści z tańca dzieci w wieku przedszkolnym?
  Zabawy z muzyką są lubiane przez dzieci, a przy tym wpływają na ich umuzykalnienie oraz kształtują poczucia rytmu i koordynacji ruchowej. Dzięki tego rodzaju zajęciom kształci się u dziecka estetyka ruchów, poczucie piękna i harmonii, wykształca się także prawidłowa postawa ciała. Dodatkowym atutem zajęć jest fakt, iż sprzyjają one dobremu nastrojowi, wyzwalają radość i uśmiech.
   
 • Czy na koniec roku szkolnego przygotujecie Państwo z dziećmi występ?
  Tak, zawsze na zakończenie roku przedszkolnego przygotowujemy dla rodziców krótki występ. Występ ma na celu zaprezentowanie swoich zdolności tanecznych i oswojenie się z publicznością. Więcej w zakładce -> Występy 
   
 • Czy dziecko, które nie uczestniczyło nigdy w podobnych kursach może brać udział w zajęciach?
  Oczywiście. Aktywność ruchowa stanowi nieodpartą potrzebę dziecka w okresie przedszkolnym jest ona także niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i społecznego. Proponowane przez nas zajęcia będą świetną okazją do spędzenia aktywnie czasu w gronie rówieśników pod okiem wykwalifikowanego instruktora. 
   
 • Czy rodzic może wejść na zajęcia?  
  Nie, ponieważ obecność rodziców rozprasza dzieci co utrudnia prowadzenie zajęć. W obecności rodzica dzieci czują się skrępowanie. To nic złego, podobnie reagują dorośli gdy ktoś ich obserwuje podczas wykonywania jeszcze nieskoordynowanych ruchów na kurie tańca  Rodziców zapraszamy dwa razy w roku na specjalne zajęcia pokazowe.