Motywacja i nastawienie

motywacja taneczna
Motywacja dziecka odgrywa podstawową rolę w procesie uczenia się,  a także kształtowania jego pozytywnych zachowań. Dziecko, które jest  zmotywowane, osiąga dużo lepsze rezultaty w zdobywaniu wiedzy, chętniej bierze udział w zajęciach, a przyswajanie nowych kroków sprawia mu radość bo widzi sens swojej pracy. Dobrze ukierunkowana  motywacja powoduje, że najistotniejsza dla dziecka jest przyjemność płynąca z nauki nowych elementów i podejmowania nowych wyznawań.  Tak więc ważne jest,  aby motywacja pochodziła z wnętrza dziecka. 

 

Na naszych zajęciach staramy się głównie pobudzać motywacje wewnętrzną dziecka poprzez takie elementy jak:motywacja taneczna

  • Wzbudzanie ciekawości dziecka. 
  • Edukacje poprzez zabawę (tak, aby nauka kojarzyła się z czymś przyjemnym). 
  • Rekwizyty na zajęciach.
  • Udzielanie wsparcia oraz szczere uznanie.
  • Stwarzanie atmosfery w której niepowodzenie nie oznacza przegranej .

Dobrym uzupełnieniem motywacji wewnętrznej jest motywacja zewnętrzna. Po zajęciach nasi mali tancerze otrzymują specjalną naklejkę motywacyjną z postacią, która kojarzy  się z danym tańcem. Wraz ze wzrostem umiejętności tanecznych wzrasta ich  kolekcja! Opracowana przez nas forma nagradzania jest bardzo lubiana. Nasze dzieci mają pewność, że ich dobre zachowanie na zajęciach oraz zaangażowanie zostaną jeszcze bardziej docenione. Zawsze chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach.