Taniec Nowoczesny

taniec nowoczesny poznańTaniec Nowoczesny jest to mieszanka wielu popularnych stylów tanecznych takich jak: hip hop, disco dance, modern jazz, dancehall  czy street dance. Odznacza się tym, że jest pozbawiony sztywnych zasad. Dzięki jego wszechstronności tancerz poznaje wiele technik i kroków przez co zajęcia są bardzo rozwojowe. Poznane elementy zostają utrwalane za pomocą barwnych choreografii, które są dopasowane do poziomu ruchowego uczestników. Oprócz choreografii podczas lekcji dzieci zapoznają się z ćwiczeniami i zabawami ruchowymi poprawiającymi koordynację oraz elastyczność ciała.

Udział w zajęciach tańca nowoczesnego to nie tylko świetny pomysł na poprawienie sprawności fizycznej i rytmiczności dziecka, ale też wspaniałe doświadczenie uczące pracy w grupie, odpowiedzialności i komunikacji. Dzieci nabierają pewności siebie oraz umiejętności pracy nad sobą, a wszystko to poprzez dobrą zabawę. Postępy uczestników będą prezentowane podczas organizowanych przez szkołę pokazów oraz w dalszej perspektywie podczas turniejów tańca nowoczesnego.

Program godzinnych zajęć:promocja na drugie zajęcia

  • Rozgrzewka zawierająca ćwiczenia koordynacyjne i umuzykalniające, zabawy ruchowe.
  • Nauka kroków z poszczególnych technik tanecznych i połączenie ich w prosty i efektowny układ taneczny (poziom trudności układów tanecznych jest podnoszony wraz z postępami uczniów).
  • Ćwiczenia rozciągające poprawiające elastyczność ciała i zakres ruchu.

Zapisy